Kezdőlap
Nézzünk egyszerre a csőbe!
- Részletek
- Írta: Super User
- Kategória: Fontos információk
- Találatok: 7011
Gyakran kérdezik, van-e a HARC-nak hívócsatornája? Egy jóideje létezik egy frekvencia (27.385 MHz USB), ahol ha eleresztesz egy "CQ HARC" hívást, nagy eséllyel kapsz választ.
Mit és hogyan az éterben?
- Részletek
- Írta: 109HA182 - Silvius
- Kategória: Fontos információk
- Találatok: 7851
Ezt a néhány sort alapvetően kezdőknek és újrakezdőknek szánom, de könnyen lehet, hogy tapasztaltabbak számára is tartalmaz hasznos információkat.
NAGY/P 2018.
- Részletek
- Írta: Super User
- Kategória: DX aktivációk
- Találatok: 7706
Idén is lesz NAGYPERPÉ FUTAMOK sorozat. Az első fordulóra 2018. február 24-én kerül sor!
A NAGY PERPÉ - Azaz éljen a kitelep
- Részletek
- Írta: Super User
- Kategória: DX aktivációk
- Találatok: 6841
Szentiván éjszakáján, ami idén szerencsésen szombatra esik, egy nagy éteri találkozót szervez az idén egy évtizedes Hotel Alfa Radio Club. 2014.06.21-én szeretnénk minden klubtagot megmozgatni, hogy a hozzá legközelebb található hegyre felmásszon és ezen az éjszakán onnan rádiózzon.
311HA/0
- Részletek
- Írta: Joe
- Kategória: DX aktivációk
- Találatok: 7701
Első HARC aktiváció Litvániából
Úgy alakult, hogy ezen a nyáron családilag Litvániában, Vilniusban fogunk nyaralni. Az FT-857 es rig is bekerült az autóba, meg a Sirio ML-145 antenna is - persze nem véletlen volt :)
Őr-hegyi kaland
- Részletek
- Írta: 109HA182 - Silvius
- Kategória: DX aktivációk
- Találatok: 7994
Egy borús, szeles, hűvös áprilisi hétfőn úgy tűnt, lesz időm egy néhány órára kitelepülni. Munkahelyemre menet, már régóta nézegettem a süvegcukor formájú púpot, hogy egyszer megmászom rádióval, antennával. Most végre ennek is eljött az ideje!
Hogyan csináljunk sikeres rádiós aktivációt?
- Részletek
- Írta: Super User
- Kategória: DX aktivációk
- Találatok: 6481
Akinek van megefelelő mobil cucca, egy kis ideje, meleg autója, vagy ruhája és persze főleg kedve jó sok állomást belogolni. A sikeres aktiválás fő záloga a jó PR, azaz nem árt ha már jó előre meghirdeted azt. Mindenki küldhet be eseményt a HARC honlapon az új esemény feltöltése gombra kattintva. Itt meg kell adni az aktiváció időtartamát (calendar fül), nevét (subject), a categories-ból kiválasztani a típusát, amely ha több napos, akkor aktiváció és kérhető hozzá különleges hívójelkérhető hozzá különleges hívójel, vagy kitelepülés. Utóbbi esetben a saját hívójeled után a /P-t haszáld.
10. oldal / 16